Toyota Verso poháněná dieselovým motorem BMW

Nová Toyota Verso bude nabídnuta s výběrem 1,6-litrového dieselového motoru pocházejícího z BMW od zavedení začátkem příštího roku. Prohlášení sdílené hnacího ústrojí je první partnerství mezi BMW a Toyota v jejich novém technickém partnerství.
• Toyota News i recenze
Motor je 1,6-litrová nafta o délce 111 koní, která vytváří točivý moment 270 Nm a vyzařuje pouze 119 g/km CO2. Je to přesně stejný motor používaný k napájení řady BMW 1 a Mini předchozí generace. Zatímco dieselové motory BMW nerozumí jejich zdokonalení, nabízejí působivou efektivitu, která bude pravděpodobně hnacím faktorem v rozhodnutí japonské značky spolupracovat s německou firmou.
Reklama – Článek pokračuje níže

Bylo to v roce 2011, kdy se BMW rozhodla poskytnout Toyota jak 1,6, tak 2,0 litrový dieselový motory. Verso je úplně první design Toyota, který těží z motoru BMW, který příští měsíc vstoupí do výroby v závodě Toyota Adapazari v Turecku. To poskytuje Toyota konkurenční soupeř s vozidly, jako je Vauxhall Zafira Tourer, a také Renault Scenic, které oba využívají čisté 1,6-litrové diesely, aby šardovaly pro obchodní kupce.
Motory pocházející z BMW jsou rovněž součástí širšího partnerství mezi dvěma výrobci, které zahrnuje společný vývoj systému palivových článků a společný sportovní vůz. Výrobci budou rovněž provádět výzkumnou studii baterií lithium -vzduchu – které by mohly revoluci v oblasti pohánění elektrických vozidel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *